4 Eylül 2015 Cuma

Terapi Etkili Organik Krem Ayışığı Organik

Herkese Merhaba,
Ayşığı Organik'le yeni tanıştım ve çok sevdiğim ve güvenilir online satış yapan sitelerden biri oldu. Gerçekten çok güzel bir site ve ne ararsanız mevcut; en önemlisi de hepsi organik. Daha önce de organik koltuk altı limon ve zencefil özlü rollonunu tanıtmıştım sizlere, okumak isteyenler için linki burda =) Bugünde Fitne Bachblüten Krem'i tanıtmak istedim. 
Bu kremin çok enteresan bir hikayesi var ve malumunuz psikolog da olduğumdan haliyle çok ilgimi çekmişti. Dr. Edward Bach İngiliz Tıp Doktoru 1886-1936 yılları arasında yaşamış. Bach Çiçek Terapisini geliştirmiştir."Sağlıklı olmak demek, ruhumuzla uyum içinde olmak demektir" felsefesiyle yola çıkarak bu terapi yöntemini ortaya koymuştur.

Dr. E. Bach, her bedensel rahatsızlığın temelinde ruhsal bir denge bozukluğunun yattığını düşünerek böyle bir araştırmaya başlamış ve çalışması dünya çapında değer bularak yaygınlaşmıştır.  

1930'lu yıllarda İngiltere'de Dr. Edward Bach tarafından keşfedilen bu ilginç terapi yöntemi, hastalıklarımızın çoğunun fiziksel değil, zihinsel ve duygusal kaynaklı olduğu ilkesine dayanıyor ve dolayısıyla, ruhsal rahatsızlıklarımızı giderme amacını taşıyor. Bu yönteme göre korku, içe kapanıklık, umutsuzluk, kaygı ve yorgunluk gibi duygusal problemlerimiz birçok hastalığı davet ettiği için, öncelikle duygusal kaynaklı sorunların çözüme kavuşturulması gerekiyor. Yabani bitkiler, çiçekler ve ağaçlar bu duygusal problemlerin tedavisine destek olur. Bitkilerin pozitif gücü bedenimize işleyerek bize pozitif bir bakış açısı kazandırıyor. Ruhsal yönden güçlendiğimizde ise birçok hastalığı kendimizden uzak tutuyoruz.
ayışığı organik
Dr. Bach bir yürüyüşünde, güneşin ısıttığı yaprak üzerindeki çiğ damlasının yaprağın iyileştirici gücünü absorbe ettiğini düşündü. Bu durumda, çiçeği ellemenin, tutmanın ya da yaprağı tatmanın yaprağın iyileştiri gücünün kişiye geçmesini sağlayacağını fark etti. Bu akıl yürütmeden sonra, saf su ve çiçekleri kullanarak esanslar hazırlamaya başladı.
Dr. Bach, çiçeklerin de insan ruhuna çok benzeyen bir ruhu ve enerjisi olduğunu öne sürüyordu. Çiçeklerin ruhsal enerjisini suya transfer etmek mümkündü. Dr Bach'a göre hastalıkların sebebi, ruhun amacı ile kişinin karakterinin yönelişi arasındaki çatışma idi. Bu iç savaş negatif duygulara, enerji blokajlarına sebep oluyor ve içsel uyumu bozuyordu. Bu durum da fiziksel hastalıkların ana kaynağı idi. 
Dr. Bach, çiçeklerin yapısını incelediğinde insanların duygsal özellikleri ile örtüşen pek çok nokta bulmuş. Böylece, çiçek özleri de minimal dozda kullanılırsa pozitif duyguların bedenin iyileşme mekaniması ile sağlanabileceği sonucuna varmıştı. 

Kremimize geri dönecek olursak ;


Bakım yapan, ferahlatan, sakinleştiren ve nemlilik veren bir kremdir. Dr. Bach’ın özel orijinal formülüne göre üretilen bu krem 6 ayrı çiçek esansının bir karışımını içerir
Kaya gülü, cam güzeli, yaban asması, kiraz eriği, star of Bethlehem ve yaban elması, ayrıca da altıncık çiçeği özü ve vitamin E.

Kullanım: 
Gün içinde ihtiyaç duyulduğu her an,
yüze, vücuda ve ellere sürülür ve yumuşak bir şekilde masaj yapılır. Akupres noktaları için özellikle tavsiye edilir. Çocuklar ve yetişkinler için uygundur. 

Deri üzerindeki nabız noktalarına sürerek de uygulayabilir. Kulak arkalarına, şakaklara ve bileklere sürülerek ovulabilir. Günde 4 kez 2 ya da 4 damla olarak uygulayabilirsiniz. 

fitne krem
Kokusu çok baskındı ferah bir çiçek kokusu gibi değildi ama kullandığım zaman nabız noktalarında kendimi iyi hissettirdiğini söyleyebilirim =)

Sitesinden ürünleri incelemek ve satın almak isterseniz şuraya tıklayabilirsiniz

Bu ürünü için de şuraya tıklayabilirsiniz  
28 yorum:

 1. İlk defa duydum bu markayı, değişik bir krem :)

  YanıtlayınSil
 2. Merhaba blogunuzu yeni keşfettim ve takipteyim :)
  Bana da uğrarsanız çok sevinirim sevgiler...
  http://modadusleri.blogspot.com.tr/

  YanıtlayınSil
 3. Dr Bach'a cok sorum olacak :)))

  YanıtlayınSil
 4. merhaba blog keşif etkinliğinden geliyorum takipteyim bende beklerim :)
  http://kelebektavsiye.blogspot.com.tr/

  YanıtlayınSil
 5. Çok merak ettim bu kremi.Kulağa hoş geliyor :))

  YanıtlayınSil
 6. Çok ilgimi çekti.. Paylaşım için çok teşekkür ederim..

  YanıtlayınSil
 7. Gün içinde ihtiyaç duyulan her an kullanılabilmesi guzelmis

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet ozellikle isyerimde el bileklerime, boynuma ve sakaklarima suruyorum gerginligimi aliyor bir nebzede olsa..

   Sil
 8. Farklı özellikleri varmış, ferahlık vermesi artı bir özellik.

  YanıtlayınSil
 9. Çok güzel bir bilgi paylaşmısınzı tşk ederim

  YanıtlayınSil

Whatsapp Butonu Yalnızca Mobil Cihazlarda Çalışır

ARAMAK İSTEDİĞİNİZ KELİMEYİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN