http://shop-online-no-cvv-required.roland-r8-rom-card-dump.ru Termalife Peloid Yüz Maskesi » Kozmetik Psikolojisi

4 Ağustos 2016 Perşembe

Termalife Peloid Yüz Maskesi

Herkese Merhaba ღ
Bugün firma tarafından denemem için gönderilen bir maskeden sizlere bahsedeceğim. Termalife Peloid Yüz Maskesi. Öncelikle tekrardan hatırlatmam gerekirse karma cilt tipim var. Çene bölgemde hemen her ay çıkan akneler mevcut. Yanak bölgem normal ve bir miktar da güneş lekelerim var.. Bu ürünü hafta da 1 defa kullandım ve yeni çıkmaya başlayan aknelerin büyümesini  bir miktar durdurdu, yüzüme önce kızarıklık (bu kızarıklık geçici ve olması normalmiş) ardından da berraklık ve nemlilik verdi diyebilirim. 
Peloid hakkında bilgi vermem gerekirse;
Peloidler jeolojik ve biyolojik olaylar sonucu oluşan organik veya inorganik maddelerdir. Yer ve deniz altı kaynaklı olup mineral sularla karıştırılıp çamur kıvamına getirilerek tıbbi tedavilerde kullanılırlar. Peloid içeriğinde bulunan maddelerin en önemli özelliği ise nemi uzun süre tutmalarıdır. 
Termalife Peloid içeriği %100 doğal. Afyon Sandıklı'daki termal kaynaklardan elde edilen şifalı minerallerden paketleniş. Kimyasal ve koruyucu hiçbir madde içermediği ve Sağlık Bakanlığı'ndan da Peloidlerin üretimi ve satışı hakkındaki tebliğe uygun üretildikleri hakkında ibareler yer almakta. Termalife Peloid Yüz maskesinin içeriğinde Sodyum, Potasyum, Magnezyum, Çinko ve Kalsiyum gibi cilt sağlığı için faydalı minerallerin bulunduğunu görmekteyiz..
Peki ne işe yarıyor bu mineraller ?
MAGNEZYUM, cildin su tutma kapasitesini arttıran doğal bir nemlendiricidir.
POTASYUM, cilt sıkılaştırıcı ve antibakteriyel özellik gösteren doğal bir nemlendiricidir.
SODYUM, su tutma kapasitesiyle cildin elastikiyetini arttırır.
ÇİNKO, protein ve kollajen sentezi ( yara ve leke tedavisine yönelik ) için gereklidir. Antiinflamatuvar etkisinden ötürü akne tedavisinde kullanılır.
KALSİYUM, cilt temizleyici olarak etki gHumik maddeler; küçük bir sivilceden ameliyat yarasına, yanık yarasından kıl dönmesine kadar her türlü cilt probleminde tedavi edici etkileri olan ve yüzyıllardır cilt problemlerinin tedavisinde kullanılan eşsiz maddeler oluyorlar ve uygulandıklarında dokular ve hücreler büyük miktarda oksijen ve besleyici madde ile destekleniyor imiş. 

Görüldüğü gibi içeriği gayet güzel ve doğal. Nasıl kullanıyorum?
Haftada 1 defa duştan sonra gözeneklerim iyice açılmışken kullanıyorum. Tüm yüzüme ve boynuma parmaklarımla sürüp, cildimdeki maske iyice kuruyana kadar yaklaşık 20 dakika kadar bekliyorum. Çünkü karma yağlı cilt tipim var ve bu yüzden bu süre ideal benim için. Bu esnada sırt üstü yatıp gözlerimi kapatıyor, güzel şeyler düşünmeye çalışıyorum. Mimik yapmamaya çalışıyorum çünkü maske kurumaya başlarken acayip derecede yüzünüzü geriyor yüzünüzü kıpırdatmak dahi zor oluyor, kasılmış gibi oluyor yüzünüz :) Sonrasında da önce ılık sonra da soğuk suyla yüzümü yıkıyorum, herhangi bir cilt temizleyicisi uygulamıyorum. Cildinizden hemen ayrışıyor. Hassas ciltlerin de 8-10 dakika kadar tutmaları yeterli yazmakta. 
Maskeyi Kullandıktan Sonra Cildimde Ne Fark Ettim?
Cildimi pürüzsüz ve arınmış hissettim. Çenemde ha çıktı ha çıkacak bir sivilce vardı onu kuruttu. Berrak ve aydınlık hissettim cildimi.
Lekelere iyi geldiği yazmış ama ben lekelerimde herhangi bir açılma henüz fark etmedim.
Eleştiri:
 • Paketinin kullanım miktarı sanki biraz fazlaydı, yani tek kullanımlık olduğu için hemen tüketmek gerekiyor. İçinde de bir hayli bence çok olduğundan yüzüme uyguladıktan sonra % 60'ı artıyor sanki, onu da çöpe atmak zorunda kalıyorum. Bu yüzden daha az miktarda paketleme yapılabilir.
 • Yüzümde yıkadıktan sonra kızarıklık oldu ama bu zaten beklenebilen bir durummuş. Uzun süre bu kızarıklık düzelmezse cilt hekimine başvurmak gerekiyormuş. Hassas cilt yapısına sahip arkadaşlarıma önermek istemem. 
 • Kokusu da bir tuhaftı ama içinde parfüm olmaması da iyiydi.
Sadece eczanelerde satılan bu ürünü daha yakından incelemek ve diğer ürünlerine de bakmak için web sitelerine bir göz gezdirebilirsiniz. 

Sizler akneli ve sivilceli  ciltleriniz için ne tür bir maske kullanıyorsunuz? Bu markanın maskesini hiç kullandınız mı ? Aşağıya yorum bırakırsanız çok memnun olurum :)

Hoşça kalın, dostça kalın ☺


27 yorum:

 1. daha önce duymadım ve kullanmadım ama eczaneye gittiğimde gözüm arar bi denerim bende bu tarz maskeleri çok seviyorum çünkü :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. hassas bir cildin varsa dikkatli kullan canım biraz gerebilir

   Sil
 2. tek kullanımlıklar bazen guzel oluyor :)

  YanıtlayınSil
 3. Teşekkürler bilgi için kullanmamıştım hiç :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. sivilceli yağlı bir cildin varsa iyi gelecektir canım :)

   Sil
 4. Canım çok açıklayıcı bir yazı olmuş tebrik ederim, ellerine sağlık. Daha önce kullanmadım ama güzele benziyor..

  YanıtlayınSil
 5. hiç duymamıştım ama görürsem denerim içeriği ve etkileri fena değil..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. doğal bir ürün İrem Hanım, Afyon Sandıklı termal suyu ve çamuru kullanılmış. Zaten oraya kaplıcalara felan gittiyseniz görmüşsünüzdür bahsederler hep :)

   Sil
 6. Makyaj hevesim hiç yok ama şu cilt bakımlarını düzenli yapmak lazım. Ara ara takılanlardanım ben malesef...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. siz doğalsınız bu da doğal bir cilt bakım ürünü Saadet Hanımcım :)

   Sil
 7. Özelliklerini okuyunca kokusu nasıl ki diye merak etmiştim ki yazmışsın :) Başka bir markaya ait bir maskede bende var.Bir deneyeyim bakalım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. kokulara siz de benim gibi takılanlardansınız zannedersem Filiz Hanım, etkileri güzel ama kokusu o kadar da güzel değildi :)

   Sil
 8. Haftada bir maske yapmAk lazım ya.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. aynen hocam ihmal etmemek lazım da bazen olmuyor işte ..

   Sil
 9. Bu Markayı Bloggerlarda çok görür oldum merak ettim :) Eczaneye uğradığımda bir bakayım :))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. son zamanlarda çok duyulmaya başladı haklısın canım, denk gelirsen bir kullan ama hassas ciltliysen dikkat et

   Sil
 10. Bir kaç şeyi saymazsak oldukça iyi bir maskeye benziyor :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle canım, okuduğun ve yorum bıraktığın için teşekkür ederim :)

   Sil
 11. Kil maskelerinden sonra da oluyor o kızarıklık maalesef. Tek kullanımlık maskeleri seviyorum, denemek lazım bunu da :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. o kızarıklık ve batma hissi aslında geçici bir süre oluyor ama yağlı ve sivilceli ciltlere de bu tarz maskeler bence çok iyi geliyor. İyileşme sürecini hızlandırıyorlar..

   Sil
 12. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler, bu tür maskeleri seviyorum ben de.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim ablacım, sizin siteniz yayınlanmıyor ortak blogger alanında epeydir uğrayamadım sayfanıza da ya :(

   Sil
 13. İlk defa duymaktayım. Kuru bir cildim var birazda sorunlu iyi gelirmi???

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. kuru cildiniz varsa çok kısa süreli cildinizde tutun sonra da nemlendiricinizi sürün . kuru ciltlere ben pek önermek istemiyorum bu maskeyi :)

   Sil
 14. Bu çeşidini kullandım başta biraz yakar gibi oldu kızardım ama geçiçi bir durum verdiği etkiyi sevdim 😊

  YanıtlayınSil

Whatsapp Butonu Yalnızca Mobil Cihazlarda Çalışır

ARAMAK İSTEDİĞİNİZ KELİMEYİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN