22 Kasım 2016 Salı

Vissmate ve Vissmate İle Olan Hadisem

Herkese Merhaba💕
Kimseyi öncelikle telaşlandırmak ve üzmek istemem. Evet kırıldım ilerleyen kısımlarda bahsedeceğim sebebini bu kırgınlığımın. Belki duygusal bir dönemimdeyim bilmiyorum, normalde öyle her şeye çok fazla takıp canımı sıkan biri değilimdir, kindar da değilimdir ama bir şeyler canımı da sıkarsa paylaşırım içime atamam :)
Vissmate ile çıkarmış oldukları yoğun kıvamlı çamaşır suları ile tanıştım. Limon Gücü, Çiçek Bahçesi, Çam Ormanları ve Deniz Ferahlığı gibi çeşitleri vardı ve gerçekten alışılmış çamaşır sularının aksine yürek baymıyorlardı. Başımı ağrıtmıyor ve hijyen sağlarken o ağır çamaşır suyu kokusuna da muzdarip olmuyordum. Favorim de çiçek bahçesi olan.
Daha sonra Vissmate farklı ürünler de çıkardı gerçekten hoş ve biz bayanların hatta temizliğe düşkün olan herkesin merak edeceği sevebileceği tarzda ürünler..
Önce favorimden başlayayım:
Görselin instagram hesabımda ışık ayarıyla oynadığım hali
Vissmate Silikonlu Temizleyici: Cam temizleme suları gibi tasarlanmış. Püskürtmeli bir ürün. Rengi gene alışılmışın dışında turkuaz mavi. Sadece cam yüzeylerde değil metal ve mobilya üzerinde de etkili. Camları sildiğimiz zaman bilirsiniz bazen dalgalanmalar kalır, bu üründe böyle bir sorun oluşmuyor. Gerçekten hakkını vermişler diyebilirim. Sadece cam değil mobilyalarınıza da püskürtüp sildiğinizde böyle cilalanmış bir etki bırakıyor. En güzel artısı da tozu itiyor.  Uzun bir süre de sildiğiniz kısımda toz; silikonun da etkisiyle itiliyor toz oraya hemen yaklaşmıyor  Örnek vermem gerekirse televizyonu koyduğumuz sehpamız siyah renk ve siyahta tozu çok güzel belli eder bilirsiniz ve nedense hep de televizyonun olduğu o çevre daha çok toz olur, bu ürünle o alandaki tozlanma miktar ve zamanını siz de deneyince göreceksiniz ..
Vissmate Sıvı Arap Sabunu: Ben ömrümde hiç arap sabunu kullanmadım yani ne olduğunu biliyorum tabi ama evim için hiç satın almamıştım. Beyaz sabun kokulu bu ürün akışkan yapıda. Bilinen arap sabunları gibi aşırı kıvamlı değil. Bir kaç blogger arkadaşımın bu ürünle makyaj fırçalarını yıkadığını okumuştum. Hangi blogger arkadaşımdı hatırlayamadım şimdi ama çok merak etmiştim.. Gerçekten güzel temizliyor arkadaşlar fırçaları :) Bu ürünle halılarımızı silebiliriz, lekeleri güzel çıkarıyor. Mutfak tezgahı ve ocağımızın üzerini de güzel temizliyor. Banyoda duşakabin ve muslukları parlatmada ayrıca lekeli çamaşırlarda da sulandırarak bekletildiğinde ve daha sonra makineye atıldığında lekelerin çıktığı şeklinde bilgiler var.
Vissmate Yüzey Temizleyici: Lavanta Rüzgarı kokulu 900 ml, farklı kokuda olanları da var. Bunu da yerleri silmek için kullanıyorum. 1 kapak ölçü yeterli oluyor ve hoş yürek yakmayan bir kokusu var diyebilirim.

Kısacası marka hem ekonomik, hem de etkili temizlik sağlamakta. EVET ürünleri objektif olarak değerlendirdiğimi düşünüyorum. Gelelim canımı sıkan olayı anlatmaya ..
Görselin filtresiz hali 
Biliyorsunuz markalar zaman zaman biz bloggerlara deneyimlememiz için ürün göndermekteler. Bizler de bu ürünleri kullanıp objektif olarak bloğumuzda anlatmaya, yorumlamaya, okurlara ışık tutmaya çalışıyoruz. Tabi bu ürünleri görselleyip belli bir zaman içinde tanıtmak gerekmekte. İş yerime geldi bu ürünler ve geldiği günün ertesinde de ben sağlık problemim nedeniyle yıllık izin alıp il dışına çıktım. Yani ani gelişen bir durumdu. Firma çalışanlarından birisi kendisinin kim olduğunu bilmiyorum 2-3 gün sonra bana (instagram sayfam üzerinden) ürünleri görselleyip ne zaman yayınlayacaksınız diye sordu ve ben de durumumu ona izah ettim. Çok zaman geçmedi ben il dışındayken instagram hesabımda bir iki tane yanımda götürdüğüm ürünleri görsellemiştim.
 Firma çalışanı ürün görsellediğinizi gördük bizim ürünlerimizi ne zaman yayınlayacaksınız diye yeniden sordu ben de halen il dışındayım ürünler iş yerimde kaldı döner dönmez yayınlayacağım dedim. Sonra yaşadığım şehre dönünce eşime rica ettim iş yerimden ürünleri getirmesi için... Ben halen izinliyim tabi. Neyse bu üç ürünün fotoğrafını çektim, biraz da farklı olsun, hafif ışık ayarıyla oynayayım biraz sonbaharı yansıtsın istedim. Bilmiyorum içimden böyle gelmişti. Hemen instagramımda yayınladım bu görseli. Bu sefer de çok karanlık olmuş ürünlerimiz net gözükmüyor yazmış ve ben çok üzüldüm o an arkadaşlar ya tarif edemem.  Tabi üzüntüm öfkeye de dönüştü ve şunları yazdım "bence çok hoş oldu ama ürünlerinizden sadece mavi silikonlu ürünü çok az kullandım, gerisini henüz denemedim adresinize geri göndermek istiyorum iyi günler " dedim. Neden acaba? Şeklinde yanıt geldi ben de rahatsızlığımı tekrar anlattım kusura bakmayın lütfen kırılmayın tarzında yanıt geldi :(  Yani böyle işte durum arkadaşlar. 
Bu ürünleri 6 ay sonra ya da 1 sene sonra da kullanıp anlatabilirim bloğumda, bu tarz bir sıkıştırma ve beğenmeme durumu şimdiye kadar bana gelen onlarca marka içerisinde hiç olmamıştı. Yani kısacası ben üzüldüm, kırıldım, kızdım ama şimdi geçti. Firmayı da kesinlikle kötüleyemem. Gerçekten güzel ürünler. Sadece herkes hepimiz biraz daha anlayışlı ve sabırlı olmalıyız. Kalp kırmamaya bir şeyi izah ederken kurduğumuz cümlelere dikkat etmeliyiz. Olmamış derken bile bunu birisini kırmadan daha farklı bir dille söylemeliyiz. Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim. Ay nasıl duygulanmışım ben ya :)

43 yorum:

 1. bu içten paylaşım için teşekkürler canım, firmayı ve ürünleri olanca objektifliğin ile anlatmışsın....

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım olabildiğince düzgün anlatmaya çalıştım yaşadıklarımı :)

   Sil
 2. Üzüldüm ya bu ne hadsizlik böyle... deneyimlemenin süresi olmaz ki..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hadsizlik demeyelim de psikolojik baskı ya da sadece baskı/ısrar diyebiliriz. Ya evet durumumu izah da etmiştim. Daha anlayışlı olunabilirdi :(

   Sil
 3. Ben ürün gönderdikten sonra sık boğaz eden firma yaklaşımını gerçekten hoş karşılamıyorum. Bunu ürün alıp yazmayan bloggerlar yüzünden yaptıklarını anlayabiliyorum; ama, madem reklam bütçesini bu şekilde değerlendirmişsin; o bloggerı listeden çıkarırsın sonrası için, olur biter. Ki sen sorununu da anlatmışsın. Ayrıca, bir anda herkes aynı üründen bahsedince para verip satın alan kitlede meraktan çok bıkkınlık uyandırıyor; bunun da farkında olmalarını umuyorum artık...
  Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İyi bir firma her şeyi en ince ayrıntısına kadar inceleyip öyle bir proje yürütmeli. Ben bir firma olsam. Kesinlikle A'dan Z'ye her şeyi kusursuz ve sağduyulu yapmaya çalışırdım. En önemlisi de üslubuma ve çalışanlarımın tarz ve tavırları için onları eğitime de gönderirdim :) Teşekkür ederim Başak'cım. Umarım dediğin olur..

   Sil
 4. aa bak firma bunu yolladı diyip ertesi gün yazı yazmanı bekliyorlar demek ki. gerçi ben daha önce onlarla iş birliği yapmıştım bana iyi bir firma gibi gelmişti neden böyle yaptılar acaba ?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Firmaya kötü diyemem ama neden böyle yaptılar ben de anlamadım gerçekten :/ sağol canım yorumun için..

   Sil
 5. bu şekilde yaklaşım gerçekten kötü olmuş :(
  marka ürünler ne olursa olsun bir süre deneyimlenmeden yazılmamalı zaten.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle ve ben dediğim gibi 6 ay sonra da kullanıp öyle yorumlarımı yapabilirdim. Şimdiye kadar hiçbir firma bana ne zaman yayınlayacaksınız ya da görselinizi beğenmedik demedi ya :/

   Sil
 6. zaman zaman bazı firmalar bizlerin de insan olduğumuzu, binbir derdimiz, tasamız ve önceliğimiz olduğunu unutuyorlar. bloggerlıktan para kazanıp aileyi tek başına geçindiren, yediği önünde yemediği arkasında birini tanımıyorum. en ünlü yuotuberların bile kocaları filan tonla para döküyor eşlerine.. hal böyleyken bizim işimiz gücümüz okulumuz olmadığını, tek derdimizin gelir gelmez onların ürünlerini kullanmak olduğunu düşünen firmalar olabiliyor. bu tabiki ürünleri kötü yapmaz ama bence bu kırgınlığını dile getirmekte iyi yapmışsın. belki bişeyler ifade eder onlar için, gelecekteki tavırlarına yönelik. ben henüz markayı denemedim çünkü instagram üzerinde markanın sayfasından sorumlu olan kişiye açıkçası kıl oluyorum nedeni de şu, bloggerlara ürün gönderdikleri dönemde kendileri beni takibe almışlardı, temizlik ürünleri ilgimi çekmediğinden ben geri takip etmeyince çıkmışlardı takipten. bir süre sonra tekrar takibe aldılar beni, ben de dm attım, niye bi alıp bir bırakıyorsunuz bişey diyecekseniz yazın lütfen dedim, görüldü ama cevap gelmedi, sonra engellediler beni. :D üzerinden 3-4 ay geçti yeniden takibe aldılar ben yine almadım ama artık sinirim oynadı çocuk oyuncağı mı bu dedim dm den ve ben engelledim. :D böyle komik bişey işte :D ürünleri de gittiğim marketlerde görmedim hiç, görsem çiçek bahçeli olanı alıcam :D güle güle kullan :D

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim içten yorumun için Evrim'cim. Gerçekten firmayla polemik yaşamak en son isteyeceğim şey. Yani üzüntümü dile getirmek de en doğal hakkım diye düşünüyorum. Firmanın ürünlerine kesinlikle bir lafım olamaz kullanmaya da başladım gayet iyi bence. Bakalım umarım herkes kendi haline daha çok dikkat eder bundan sonra :)

   Sil
 7. Firmaların bu aceleci tavırlarını anlamyorum! Ürünü kendileri göndermek için rica ediyorlar, kabul ediyorsun sonrada nerede, ne zaman gibi sorular soruyorlar! Bırak objektif olayım, madem bana yolladın dilediğim zaman sayfamda ve dilediğim görselle yayınlayayım! Kim karışır ışığına, tarzına, şekline!!! Çok itici bir tavır.Şahsen şu yazından sonra markanın hiç bir ürününü alıpta para kazandırmak istemem ben.Çok geçmiş olsun canım benim, son olsun umarım <3

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. bende anlamıyorum canım :) resmimi beğenmediler ama ben de artık yeni resim çekeceksem de çekmedim içimden gelmedi çünkü

   Sil
 8. Geçmiş olsun, bu platformlarda insanı üzen yıpratan şeyler yaşanması üzücü bir şey. Ürün yollayan şirketlerin acele değil, dürüst ve güzel bir incelemenin herkes için kazanç sağlayacağını anlaması çok önemli. Olumsuzluklara rağmen objektifliğini kaybetmeden yorum yapmana hem sevindim hem takdir ettim, maalesef herkeste mevcut bir özellik değil bu.
  Tekrar üzüleceğin bir durumla karşılaşmaman dileğiyle,
  Sevgiler.
  Zeynep

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim Zeynep :)umarım son olur yani biz dikkat ediyoruz onlar da etsin ben titizim bu konuda onlar daha çok titiz olsunlar..

   Sil
 9. geçmiş olsun, sıkma canını bence fotoğraf harika olmuş!

  YanıtlayınSil
 10. Vissmate hem hergün ürün yelpazesini genişleten, hem de kaliteli ürünleriyle övgüyü hakeden bir marka.
  Ama bu acelecilik ve rahatsızlık verici tavırlara anlam veremedim. Hem de sen gerekçelerini bildirmiş olmana rağmen. Bir talihsizlik olmuş diyelim...
  Güle güle kullan canım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canım :) ben de anlam veremedim yangından kaçırır gibi :/

   Sil
 11. Can sıkıcı bir durum olmuş ama hiç önemsememeni öneririm.Sağlıklı bir ürün deneyimi için gerçekten süre gerekli ancak firmalar bazen bunu anlamayabiliyor işin sadece görüntü kısmıyla ilgilenebiliyorlar.İşte onu hissettiğim an yazacağım ürünü de yazmak istemez oluyorum ben...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ben de çok istekli yazamadım gerçekten Filiz Hanım, olmasaydı bu tutum daha iyi olurdu neyse diyorum :/

   Sil
 12. ya bazen firmaları da anlıyorum çünkü çok suistimal eden kişi var ve sanırım siz istemeden patlama noktaları olmuşsunuz geçmiş olsun

  Vissmate ürünlerini çok seviyorum ben

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kimse kimsenin patlama noktası olamaz Lerzan Hanım, bu konuda size katılmıyorum

   Sil
 13. Geçmiş olsun keşke karşı tarafta durumunuza biraz anlayış gösterseydi :(

  YanıtlayınSil
 14. Arada bu tip olaylara maruz kalmak cidden insanın canını sıkıyor.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle canım, hiç gerek yok aslında kırmaya kırılmaya da oluyor işte. Doğanın kanunu sanki :)

   Sil
 15. Sonuçta belli bir süre deneyip ürünlerin yazılması daha mantıklı. bir kere kullanarak zor görüş bildirmek. Sık boğaz etmek doğru olmamış.
  www.locosmetico.blogspot.com
  Instagram: @locosmetico

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim @locosmetico bloğunuza sık sık uğramak için tıklıyorum ama sistemsel hata veriyor yazdıklarınızı okuyamıyorum bu sizinle beraber 5 blogger arkadaşıma daha oluyor maalesef..

   Sil
 16. içten bir anlatım yapmmıssın tebrikler :)

  YanıtlayınSil
 17. Canım şimdi şu anlamda üzüldüm ki sıkıştırma yapılınca geriliyor insan. Benim de etkinliğime sponsordu. Bakalım biz nasıl sıkıştırılıcaz:))) Ama gerçekten güzel ürünler, hem kokusuyla hem de temizlemesiyle.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ürünlere lafım yok da işte o şahsın tutumu mahvetti her şeyi hocam :(

   Sil
 18. Canım iyi ki dökmüşsün içine atmaktan iyidir. Sonuna kadar haklısın ama her çeşit insan var işte maalesef. Yani sağlık her şeyden önemli durumu anlatmana rağmen ısrarcı olmaları çok yanlış. Hele bir de resme karışmaları ben de olsam ben de sinirlenirdim. Canını sıkma böyleleriyle istemesek de karşılaşıyoruz umarım bir daha yaşamazsın 😘

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. umarım canım yorumun için çok teşekkür ederim umarım kimse yaşamaz insanın canı sıkılıyor yani gereksiz yere uslup tarz tavır çok önemli umarım dikkat etmeyenler bu hususlara okudularsa yazımı bir nebze anlamışlardır :)

   Sil
 19. Hangi ürün hangi firma olursa olsun, ürünün içeriğini okuyor musunuz? Son bir kaç gün içinde eskiden beri bildiğimiz bir firmanın jel arap sabununu sulandırıp elde yıkadığım madeni kapları yıkamakta yani bulaşıkta kullandım, o tanınmış jel arapsabunu bitince bulaşıkta kullanmak amacı ile yukarda gördüğümüz "bildiğiniz arapsabunu" yazan ürünü aldım. Aklıma kullanma talimatı ve ürün içeriğini okumak geldi.Üründe Chloromethylisothiazol ve Methylisothiazol vardı. Bunların ne olduğunu araştırdım, Türkçe bilgi bulamadım, İngilizce buldum.Bulduğum sitelerden birisi "Wiley Online Library" diğeri: "NCBI PMC US National Library Of Medicine Journal List Plos One" Bu iki madenin kısaltılmış adları CMIT/MIT Ne kimseyi korkutmak isterim ne de bir şeyi kötülemek. Okuyun,özellikle çocuklarda,fare deneyinde akciğerlere zararlarını elde parmaklarda derideki zararlarını görün. Dil bilmiyorsanız bir bilene rica edin. Bunları gördükten sonra, hani son bir kaç gün sulandırıp bulaşıkta kullandığım eski jel arap sabunum vardı ya,kutusunu atmamıştım onun üzerini okudum: İçinde "Tetrasodyum EDTA",koruyucu ve parfüm varmış. "Tetrasodyum EDTA" nın zararları hakkında bol bol Türkçe bilgi bulunabiliyor.Kısacası uzun yıllardır kullandığımız markalar dahil hiç bir şey bizim eski bildiğimiz arapsabunu ve hatta belki beyaz kalıp sabunlar bile eskiden bildiğimiz sabun değiller. Hiç bir şey zararsız katkısız değil. Bildiğimiz sabunlar eskiden yağ ve kostikten veya küllü sudan oluşurlardı. Şimdi öyle değil, içleri zararlı kimyasal dolu. Bebek şampuanları bile zararlı kimyasal dolu. Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta'nın sitesini ve "Dikkat Her Sabun, Sabun Olmayabilir." Başlıklı, Milliyet'te Güngör Uras'ın yazısını okumanızı tavsiye ederim.

  YanıtlayınSil

Whatsapp Butonu Yalnızca Mobil Cihazlarda Çalışır

ARAMAK İSTEDİĞİNİZ KELİMEYİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN