http://mshop-metro-cc-ru-shop.https-store-cc-promo-ru-globus.ru Bitenler (Kasım-Aralık-Ocak) » Kozmetik Psikolojisi

1 Şubat 2017 Çarşamba

Bitenler (Kasım-Aralık-Ocak)

Herkese Merhaba 
Bitenler yazısı yazmayı da okumayı da çok seviyorum. Hem pek çok ürün bir arada oluyor hem de sonuna kadar kullanıldığı için sanki daha güzel oluyor değerlendirmek. Lafı fazla uzatmadan hemen son üç ay içerisinde neler bitirmişim bir bakalım :)

  
O kadar güzel bir seriydi ki bunun şampuan ve saç yağı da vardı. Bloğumda anlatmıştım. Saç yağının bitmesine de çok az kaldı. Boyalı saçlar için harika bir set. Firma değerlendirmem için göndermişti; ama ben yeniden kullanmak istiyorum ve en kısa zamanda bu seti satın alacağım. Ayrıntılı olarak okumak isteyenler başlığa tıklayabilir. 

Carrot Care Şampuan ve Saç Kremi:
Instagram'da bir çekilişte kazanmıştım bu ürünleri. Ve çok da merak ettiğim ürünlerdi. Şampuan ben de kepek yaptı, bu yüzden kullanmayı bıraktım. Zaten hep bahsetmişimdir; şampuan değişikliklerine karşı saçlarım çok tuhaf bir şekilde tepki vermekte. Ya kepek ya da dökülme şeklinde. Biraz daha kullanayım belki sorun düzelir zamanla dedim. Ama kepeklenmede hayli bir artış olmuştu. Halbuki içeriği ve kokusu çok güzeldi. Saç kremi ise çok güzeldi saç diplerine temas etmediğinden sonuna kadar kullandım. Yaşattığı yumuşaklık ve kokusu dediğim gibi harikaydı. Ama satın almam. 

Taft Glanz Saç Köpüğü: 
O kadar bereketliydi ki kullan kullan bitmedi. Güzeldi. Saçlarımı dalgalı yapmak için kullanıp vigo ile kuruttuğumda oluşturduğu etki hoşuma gitmişti; ama başka markalar denemek istediğimden tekrar almayı düşünmüyorum.

Firma tarafından denemem için gönderilmişti. Bloğumda da bahsetmiştim, okumak için başlığa tıklayabilirsiniz. Bu ürünü başka ürünler deneyeyim derken çekmece de unutmuşum. Tabi açıldıktan sonra 1 yıl içinde tüketin deniyor. O 1 yılda baktım geçmiş maalesef çöpe atarak vedalaşacağım :( Kokusu ve saç uçlarım tarafından emilmesi, ağırlık yapmaması harikaydı :(
 

Bu 300 ml olan devasa termal su benim vazgeçilmezim. Bloğumda anlattım. Başlığa merak edenler tıklayıp okuyabilir. Başka termal sular denesem de en çok Avene'i seviyorum. Yenisini aldım bile. Yaz da kış da kullandığım bir tür alışkanlık yapmış bir ürün. 

 Tüm cilt tipleri için dese de bence kuru ciltliler çok daha sevecektir. Çünkü yıkadıktan sonra yüzünüzde hafif nemli bir his bırakmakta. Aknelerime iyi gelmediği için tekrar kullanacağım bir ürün değil ne yazık ki.

L'oreal Kayısılı Peeling:
 Kokusu, temizlemesi ve içinden çıkan clean pad çok güzeldi. Bence peeling ihtiyacı olanlar bu ürüne de bir şans verebilir. İlerleyen zamanlarda belki tekrar alabilirim.

Limonian Oxygen Mask Cleanser: 
Kore markası olan bir ürün. Yüzünüzde sürdüğünüzde köpürüyor enteresan bir temizleme şekli var, merak edenler bence almalı. Ama bu da benim aknelerimi kurutmadı şu an LR kullanıyorum Micro Silver gerçekten iyi gelecekler galiba yaa :D

Watsons'da satılan bu jel şeklindeki granülsüz peeling harikaydı arkadaşlar. Ahhh ah bloğumda da anlatmıştım etkisini. Kese yapmış gibi nasıl da güzel yüzünüzdeki yağı kiri çıkarıp, pürüzsüzlük vermekteydi. Ama artık üretilmiyor mu ne? Ben gittiğimde bulamıyorum :( Göreniniz, bu ürünün ambalajı mı değişti ne oldu bileniniz varsa bana yorum olarak yazabilir mi ?Çünkü burada Watsons yok :(

Pure Beauty White and Bright Tonik: 
Çok güzel bir tonikti. Bu beyaz seriye, cildim aknelerden arınsın biraz toparlansın yeniden dönmeyi düşünüyorum arkadaşlar. Yaşadığınız şehir de Watsons varsa ve yeni cilt bakım ürünlerine ihtiyacınız varsa bence Pure Beauty ürünlerine bir şans verebilirsiniz. Oldukça güzeller.


Bir Splat tutkunu ve diş sağlığına her şeyden çok önem veren birisi olarak Medical Herbs 'ün bir tık Dream'e göre daha çok sevdiğimi belirtmeliyim ama hepsinin etkisi farklı olduğundan da dönüşümlü olarak kullanmaya devam ediyorum. Markayı çok sevdiğimi bir kez daha belirtip arama kutucuğuna "Splat" yazdığınızda markanın tanıttığım ürünlerini okuyabileceğinizi not düşüyorum efendim :)

Zaten bu üründen de bahsetmiştim bloğumda. Gratis'ten alkol alüminyum içermediği ve hayvan dostu olduğu için satın almıştım. Koltuk altı roll-on kullanmayı deodorant kullanmaktan daha çok seviyorum. Her sabah da mutlaka sürerim. Bu ürün de güzeldi ve diğer çeşitlerini denemek istiyorum ama mum şeklinde olmasını ve ter kokusunu önlememesini pek sevmemiştim. Likit olanlar daha çok hoşuma gidiyor.

Yves Rocher Kaliforniya Bademli Roll-on: 
Alkol ve paraben içermeyen bu roll-on oldukça güzel kokuyordu. Baksanıza içinde Kaliforniya Bademi varmış :) vay beeeee :)) ama bu marka madem bitkisel ürünlere yer veriyor; içerikte alüminyum olmamasına da dikkat etselermiş yaa! Maalesef içinde alüminyum var. Evet, seve seve bayıla bayıla kullandım ama alüminyum olmasaymış kusursuz olurmuş. Bir dahaya İspanya Narı veya Çin Yeşil Çaylı olanlarından alacağım :D onlarda yokmuş alüminyum :))


Ben çok severek kullanmıştım. Akneli cildim olduğundan bazen aşırı kuruma yaşıyordum cildimde. Bu krem çok güzel bir şekilde cildimi hem yatıştırmış hem de hemencecik cildim tarafından emilmiş ve sivilce gibi bir sorun yaşatmamıştı. Tekrar alabilirim :)

 Bu kremi ve hikayesini bloğumda uzun uzun anlatmıştım. Ayışığı organik denemem için göndermişti. Enteresan güzellikte bir kremdi arkadaşlar yazımı okuyun bence :)

Esthederm L'Osmoclean Gözenek Temizleyici: 
Ben bu krem temizleyici kullanırken bir miktar zorlandım, bu yüzden kullanmayı bırakarak bir arkadaşıma hediye ettim. Bu ürünü "sevdanınzillisi" adlı blogger arkadaşım çok güzel anlatmış bloğunda, merak ediyorsanız onun yazını buradan okuyabilirsiniz tık tık .  Bir miktar üründen alıp ıslatmadığınız kuru haldeki cildinize sürüyorsunuz ve ovuşturmaya başlıyorsunuz. Ben beceremedim kullanmayı, uğraştırdı beni ve cildim hemen emdi. Böyle köpürsün felan istiyorum yüzümü yıkarken, öyle seviyorum needemm :)

Oriflame Optimals Göz Altı Kremi: 
Ciddi bir göz altı ya da göz çevresi sorunum yok ama ufaktan ufaktan göz altı kremi kullanmak istiyorum artık. Çünkü yaşım 30 lu yaşlarda ve yaşadığım şehirdeki su gerçekten çok kireçli ve heralde 39348249676  kezinci söyleyişim akneli cildim var. Kullandığım ürünler bir miktar yıkarken yüzümü göz çevreme de gelip hassas göz çevremi kurutmakta.. Bu küçük cam şişedeki ürün güzeldi gene alabilirim :)


Nivea Men Hassas Tıraş Köpüğü:
Tabiki ben kullanmadım. Eşim kullanmıştı. Alkolsüz, gerçekten de serinlik hissi veriyormuş. Erkek takipçilerim bu arada biz erkekler için de çekiliş yapın felan diyorlar :D belki yaparım ya neden olmasın :D ürüne dönecek olursak; güzelmiş, cildinde tahrişe neden olmamış, sevmiş ama yeniden alamazmış; çünkü benim aldığım Farmasi'nin tıraş köpüğünü kullanmak zorunda imiş ahahaha  :D

Naturalse Saç Güçlendirici Serum: 
Tabiki bunu da ben kullanmadım saçlarının önlerinde hafif bir açılma yaşıyor aslında çok bir açılma yok ama o dert etti bu durumu. Denedik ve sanki işe yaramadı bir daha almayız :D

Benri Bebekler için Kulak Çubuğu: 
Bunu da eşim kullanıyor bittikçe de Gratis'ten alıyoruz. Ben normal klasik olanları kullanıyorum, o da bunları.. Seviyor ve alıyoruz işte, bildiğimiz kulak çubuğu :) Tek artısı uçları daha dolgun pamuklu ve kulağınızı acıtmıyor olsa gerek :D


Nivea Q10 Sıkılaştırıcı Vücut Nemlendiricisi:
Maalesef ki bu ürünü de kullanmışım sonra ara vermişim ve kullanım süresi dolmuş :( Hani açıldıktan sonra ömrü 1 sene ya. Gitti bu da :( şimdi ne desem yalan olur. Güzeldi nemlendirmesi fakat tabi düzenli kullanmak gerek galiba. Bir de ben vücut nemlendiricisi kullanmayı nedense yapamıyorum, ya bir tür alışkanlık olmalı ve ben de bu konuda zannedersem çok üşengecim :(

Zambak kokulu, içinden 5 tane çıkıyor. Yakın zamanda bloğumda anlattım okuyabilirsiniz. Çok hoş bir üründü. Bir daha ki alışverişimde limonlusunu da alacağım bunu da, herkese öneririm :D

Rossmann Isana 140'lı Makyaj Temizleme Pamuğu: 
İndirimde almıştım. Baya hesaplıydı gerçekten, sürekli makyaj temizliğinde bu pamuklardan kullananlar için oldukça bereketli ve kaliteli ve de ekonomikti. Hele ki indirimde bulursanız stoklayın derim :)


Benri Islak Cep Mendili: 
Bu Tiwitili şirin oldukça da sevimli ıslak mendiller olmazsa olmazlarımdan, her bayanın çantasında da hep olmalılar. Gratis'ten almıştım, değişik ambalajlı çeşitlerini gene alırım :)

Firma denemem için tester şeklinde ürünlerinden geçen sene göndermişti. Çok güzellerdi. Ben markayı ve ürünlerini çok sevdim diyebilirim. Hem doğal hem de içerikleri gerçekten güzel kalitelilerdi. Bloğumda da anlatmıştım. İçlerinde en sevdiklerimden biri de bu göz kremiydi. Testerdı, ufak tefekti ama epey bir uzun süre idare etmiştim. Markayı merak edenler çekinmeden sipariş verebilirler bence :)

Hijyenikler, %100 pamuklar güzellerdi bloğumda da anlatmışım okumak isteyenler tılayabilir :)
Otacı Meyveli Şampuanlar: Sanırım yeni çıktılar bu meyveli şampuanlar. Firma da denemem için her birinden 5 'er adet göndermiş, sağolsunlar. Ben en çok boyalı saçlar için olanının kokusunu beğendim. Saçta kokuları uzun süre kalmasa da, yaşattıkları mutluluk paha biçilmezdi. İçerikleri de gayet güzel arkadaşlar.

Farmasi Skintrends Islak Makyaj Temizleyici Mendil: 
Oldukça ıslak yapıdalar. Farmasi alışverişimde denemem için 5-10 tane göndermişler. Gözlerimde herhangi bir yanma ve tahriş yaşatmadı, yüz makyajımı temizlemede de fena değillerdi; ama rimeli temizlerken birkaç kirpik kaybına mal oldular. Biraz da yüzümde yapışkan bir his bıraktılar. Sanırım pek sevemedim.

Teoxana Kuru Ciltler İçin Nemlendirici:
Eşim üzerinde denedim, onun cilt tipi kuru çünkü. Hemencecik emildi ve çok hoş bir nemlilik verdi. Sonra biz bunun büyük boyunu satın alalım dedik çünkü yanma tahriş felan da yapmamıştı yüzünde. Sonra bir de baktık ki 400 -500 lira mı ne aman neyse kalsın dedik vazgeçtik :D :D

L'oreal Elseve Mucizevi Yağ:
Bu testerı da denemem için Gratis alışverişimde vermişlerdi. Nemli saçlarıma uyguladım, güzel de kokuyordu taramada da kolaylık sağladılar. Durulanmayan bir ürün ama ben o cam şişede olanını daha çok sevmiştim. Bu krem gibi ya sevmedim ben pek:/

Benim biten ürünlerim bu şekilde arkadaşlar; evet hayliceler ama gördüğünüz gibi gene ne bir rimel, ne bir far efendime söyleyeyim bir oje yok :( ya ben makyaj yapıyorum da acaba ürünler mi çok bereketli nedir :D


41 yorum:

 1. Oh oh epey yer açılmış yenilere :)

  YanıtlayınSil
 2. Bitenler yazılarına bayılıyorum.Onlarca ürünü bir arada görme şansı oluyor.Bu kadar üründe bir Rossmann'dan aldığım F&S elektrikli süpürge kokusunda pişti olmuşuz 😅😀

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ahaha :) sorma tam pişti idi, bu arada bitenler yazısı okumak gerçekten keyifli canım sağol :)

   Sil
  2. Bu aradaaaa Makyaj Çantamda Ne Var yazımda mimlendin 😉

   Sil
 3. maşallah valla ne kadar çok ürün bitmiş gelsin yeniler :-))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. 3 ayda ve tabi öncesi de var çok şükür İremcim :))

   Sil
 4. Loreeal mucizevi yağ kremini kullanıyorum bencede çok güzel ben memnun kaldım her banyodnan sonra temiz saça uyguluyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ben cam şişede olanını çok sevmiştim bu tüpte olan şekli sanırım bana hitap etmedi pek :) yorum için teşekkürler hoşgeldin :)

   Sil
 5. Oh bir suru urun bitmis. Pure Beauty White & Bright Serum'u almistim ben de ama pompasi bozuldu...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. o serum çok güzeldi yalnız o tonikmiş tonik yazıyor üzerinde :)

   Sil
 6. Ne kadar ürün bitmş ne güzel^^
  Allfree yi ben de çok seviyorum ama artık göremiyorum hiçbir yerde:( Yves Rocher roll onları da merak ediyorum(alüminyumsuzları) ama birkaç blogda ter kokusunu pek önlemediğini okumuştum, o yüzden emin olamadım:/

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu Kaliforniya Bademli olan çok güzeldi ama içinde alüminyum vardı. Diğer narlı olan ya da yeşil çaylı olanı bir deneyeceğim.

   Sil
 7. Insitut Esthederm Osmoclean temizleyiciye ben bayılmıştım. Miaorganical Göz Kremi'ni de çok sevmiştim... ay bak hatırladım yeniden, elimdekiler bitince tam boyunu mu alsam acaba? Yenmilerini güle güle kullan, sevgiler!

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Osmoclean işte cildim tarafından çabucak emilince ben de anlayamamıştım. Miaorganical'dan da en çok bu göz kremini beğenmiştim.

   Sil
 8. Biten ürünlerini çok sevdim. Değişik ve güzel ürünler hepsi de.
  Yeniler gelsin bakalım :)

  YanıtlayınSil
 9. Ben de hep bitenler yazısı yazmak istiyorum ama bir türlü biriktiremiyorum çöp olup gidiyor teker teker :(

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. çöpe atmıyoruz hemen biriktiriyoruz canım :D sonra görselleyip anlatıyoruz, topluca çöpe atınca harika bir duygu oluşmuyor değil :))

   Sil
 10. nemlendirici 400-500 derken :) komple bir herhalde 3 aylık kozmetik bakım fiyatına. Ne koymuşlar içine öyle canım çok merak ettim 500tllik içeriği olan ürünü.
  Çok teşekkür ederim, tavsiye olarak gösterdiğin için beni :)
  sevgilerimle

  YanıtlayınSil
 11. Epey biten varmış. Şimdi yerlerini doldurmak lazım sanırım:))))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. açılmayan sırasını bekleyen ürünler açıldı canım :D

   Sil
 12. Limonian temizleyici köpüğü çok sevmiştim.Avene Termal su da hiç eksik etmediklerinden ;)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Avene termal su vazgeçilmezim çok teşekkür ederim :)

   Sil
 13. Bu kadar ürünü bitirene maşallah. Gelsin yeniler...

  YanıtlayınSil
 14. Oo çok çaliskansin. Ben hayatta biriktiremem hemen atiyorum biteni 😊

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ben bitenler yazısı için saklıyorum canım :) hem de 3 ay :D çöp ev olmasam iyi :p

   Sil
 15. Elseve saç güzelleştirici krem benim favorim! :) Yağlı saçlarım olduğundan yağ formunda olanı hiç denemedim ama kremden çok memnunum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Krem şekli de bana yoğun geldi nedendir bilmem yağ formu sanki biraz daha hoşuma gitmişti :)

   Sil
 16. Loreal elseve mucizevi yağı çok merak ediyordum ben de :) Ne güzel ürünler bitirmişsiniz, yeniler sizin olsun öyleyse :) Çok sevgiler <3

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. mary çok teşekkür ederim yeniler geldi bile :D Sevgiler :)

   Sil
 17. 3 aylık bitenler yazısının yenisini bekliyoruzz :)

  YanıtlayınSil

Whatsapp Butonu Yalnızca Mobil Cihazlarda Çalışır

ARAMAK İSTEDİĞİNİZ KELİMEYİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN