30 Kasım 2018 Cuma

Kore Cilt Bakımı Klavuu Akne Karşıtı Köpük Temizleyici

Herkese Merhaba,
Bugün sizlere Kore Cilt Bakımı nedir bundan bahsedip Güney Kore'ye ait akneli ciltler için geliştirilmiş Klavuu Akne Karşıtı Köpük Temizleyici ürününü anlatacağım.
çay ağacı özlü
Kore deyince benim aklıma hafif çekik gözler, Kore dizileri ve Koreli kadınların harika ciltleri geliyor. Çünkü ben zannetmiyorum başka hiçbir ülkenin kadının cildi bu kadar bakımlı olsun. Çünkü ciddi anlamda cilt bakımına önem verip saatler harcıyorlar. Eğer uyandıklarında ciltlerinde bir sorun fark ederlerse o gün dışarı dahi çıkmıyorlarmış.  Hatta bilirsiniz güneşin zararlarından son derece korunuyorlar. Büyük şapkalar, gözlükler, şemsiyeler kullanıyorlar dışarı çıkmadan evvel. Koreli kadınlar bizim gibi sadece cilt bakımı ürünümle yüzümü şöyle bir yıkayayım, nemlendiricimi de sürerim tamam demiyorlar, yaklaşık 10 ile 20 arası farklı ürünü bir günde ciltlerine uyguluyorlar. 10 Adımlı Cilt Bakım Rutini diyorlar buna. Belki ilerleyen zamanlar da 10 adımdan oluşan güzellik rutinlerinden daha etraflı bahsederim. Hatta artık ben de Koreli kadınlar gibi 10 adımdan oluşan cilt bakım rutinine yakın bir uygulama yapıyorum cildime ve etkilerini de bariz farkla görmeye başladım diyebilirim. 

Eğer Koreli kadınlar gibi berrak, pürüzsüz, temiz, gergin bir cildim benim de olsun diyorsanız ki buna "glass skin" (cam gibi)  de deniyor  İlk etapta seçeceğiniz ürünler çok önem arz ediyor, bunu mutlaka hafızanıza kazıyın. Ürünlerin içeriği, sizin cilt tipiniz, yaşınız ne olursa olsun kendi cilt tipinize uygun doğru ürünleri bulmak ve kullanmak çok önemli. Bu noktada Klavuu en çok dikkatimi çeken markalardan. 

Klavuu, "K-Beauty" olarak bilinen Kore Kozmetiği alanında ödül de almış olan önemli markalardan biri. Klavuu markası cilt bakımında özellikle inci özütünü ve denizden alınan mineralleri kullanarak bizlere sunuyor. Kimyasallardan arındırılmış ürünleri Türkiye 'ye bizlere sunan markanın distribütörlüğünü yapan Alerta Yaşam Teknolojileri ekibine de buradan teşekkür etmem gerek. 
akneli cilt
Klavuu Akne Karşıtı Köpük Temizleyici: 
Bahsettiğim Kore 10 Adımlı Cilt Bakımı Rutinin ilki etkili cilt temizliği ile başlıyor. Klavuu markasının cilt tipinize uygun temizleyici ürünleri var, benim cildim karma yağlıya dönük sürekli akneye eğilimli olduğu için bu köpük temizleyici ile ilk basamağı uyguluyorum. Eğer cildimde makyaj varsa önce onu cilt tipime uygun bir yağ veya misel su ile temizleyip Klavuu Akne Karşıtı Köpüğüm ile yüzümü sabah ve akşam yıkıyorum. 

Ürünün içerisinde salisilik asit var. Gözeneklere nüfuz ederek mevcut aknelerin temizlenmesine ve yenilerinin çıkmasına engel olan bir temizleyici. Kullanım sonrasında ciltte kesinlikle tahriş ve kızarıklık yapmıyor aksine cildimi sakinleştirip yatıştırdığını, hoş bir nem verdiğini fark ettim. Ayrıca ürünün içerisinde çay ağacı özü de var. Çay ağacı ciltteki izleri azaltarak lekelerin tedavi edilmesine yardımcı oluyor.
150 milim
Köpük bir temizleyici
Fiyatı şu an 69 lira 

Japonya'nın deniz bölgelerindeki çay bahçelerinden elde edilen bir çay ağacı özü kullanılmış içerikte ve deniz yosunu cildin sıkılaşmasına yardım ederken inci özleri de pearl (inci) demek cilde parlaklık vermekte.

kozmetikpsikolojisi
Klavuu Akne Karşıtı Köpük Temizleyici'yi kullanırken kendimi şimdiye dek kullandığım akneye yatkın ciltler için olan ürünlerden daha farklı olarak cildimin sakinleştiğini hissettim. Cildimi temizedikten sonra tekrar gün içinde oluşan o yağlı histe azalma cildimde parlaklık ve pürüzsüzlük fark etmeye başladım. Diğer ürünlerde oluşan anlık ferahlık his ve freshlik kısacası bir miktar daha fazla süre cildimde kaldı. Ayrıca mevcut cilt lekelerim (güneş lekesi ve akne kızarıklıkları) de açılma fark ettim. Ayrıca içerisinde çay ağacı yağı olmasına rağmen kokusu hiç fark edilmiyordu. Bu da çay ağacı yağını sevmeyenler için çok güzel bir alternatif ürün. 


Eğer sizlerde karma/yağlı ciltli, akneli, çabuk yağlanan, sivilceye yatkın sorunlu bir cilde sahipseniz bahsettiğim Klavuu Akne Karşıtı Köpük Temizleyici'yi satın alabilirsiniz. Sabah ve akşam  olmak üzere günde iki kere kullandığınız da ve markanın diğer destekleyici ürünlerini de kullanıp (maske, güneş kremi, leke giderici serum vs ) bol su içip, abur cuburdan uzaklaşıp, sürekli cildinizle oynamayı bırakırsanız berrak bir cilde sahip olacağınıza inanıyorum.


Tekrar görüşmek dileğiyle,
Hoşçakalın20 yorum:

 1. Çok güzel bir yazı olmuş ellerine sağlık bu da benim bloğum :)
  Kızıl Tilki

  YanıtlayınSil
 2. Geldim bak ben de bloğuna! Başarılar dilerim... 🙏🐨🍀💕

  YanıtlayınSil
 3. Korelilerin cilt bakımına gösterdikleri özene hayran kalmamak mümkün değil. Ciltlerinde bir sorun fark ettiklerinde o gün dışarı bile çıkmıyorlarmış demek.. Klavuu markasına ben de bir bakayım..
  Teşekkürler..
  Sevgiler..

  YanıtlayınSil
 4. Cilt lekesinin rengini açması süper, denemek lazım :)

  YanıtlayınSil
 5. Paylaşım için teşekkürler :)) Bloguma bende beklerim:) Sevgilerimle:)))

  YanıtlayınSil
 6. Köpükleri seviyorum, markanın henüz hiç ürününü kullanmadım :)

  YanıtlayınSil
 7. Ben bir iki ürünü istikrarlı ve düzenli kullanıyorken valla tebrik etmek lazım Koreli kadınları :))))

  YanıtlayınSil
 8. ayy sen de bizim gibi korefan mı olduun hihihi :)

  YanıtlayınSil
 9. bu markayı denemedim ama kore ürünleri genelde güzel oluyor

  YanıtlayınSil
 10. Suyun yeri ayrı günde 2.5 litre su içmek gerekiyormuş.Bu üründe güzelmiş.

  YanıtlayınSil
 11. Çok pahalı ürünleri varmış bu markanın oldukça merak ediyorum doğrusu

  YanıtlayınSil
 12. Merhaba, blogunuzu ziyarete geldim. Benim blogumu yorum ve ziyaretinizle desteklerseniz sevinirim.

  YanıtlayınSil
 13. Blog sitenizi çok hoş buldum yeni keşfettim ayrıca attığınız her adımda başarılı olmanız ümidiyle..

  Bende sizi kişisel blogger siteme beklerim ZanaLab
  https://www.zanalab.com ya da www.zanalab.com

  YanıtlayınSil
 14. Merhaba blogunuzu tekrar ziyarete geldim, beklerim.

  YanıtlayınSil
 15. Benim de yüzümde birtakım sorunlar var, denemek istiyorum. Teşekkürler 💛

  YanıtlayınSil

Whatsapp Butonu Yalnızca Mobil Cihazlarda Çalışır

ARAMAK İSTEDİĞİNİZ KELİMEYİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN