http://feshop-onion-link.shopcvvshoplogin.ru Yaşlanma Psikolojisi ve Anti-Aging Ürünler LUNA 2 » Kozmetik Psikolojisi

15 Ocak 2019 Salı

Yaşlanma Psikolojisi ve Anti-Aging Ürünler LUNA 2

Herkese Merhaba 
Bugün sizlere hepimizin maalesef kaçınılmaz sonu olan yaşlanma sürecinden ve bu süreçle başa çıkma da kullandığım bazı anti-aging yöntemlerden bahsedeceğim.
kozmetikpsikolojisi
Bu görsel www.gulhandoganhuzurevi.com sayfasından alınmıştır.
Dünyaya gelen her canlı, erişkin konuma geldikten sonra yani üreme evresinin sonunda, yaşlılık evresine girer. Bu süreçte beden-ruh-zeka değişimden çoğu zaman ve maalesef olumsuz yönde etkilenir. Tabi cildimiz de bundan nasibini alır. Özellikle stres, güneşin zararlı etkileri, genetik faktörler, beslenmemiz, yer çekimi etkisi, iklim ve daha pek çok faktör yaşlanma sürecinde cildimizde olumsuzluklar oluşturabilmektedir.
anti-aging
Yaşlanma sürecinde cildimizde karşılaşabileceğimiz bazı sorunlar arasında çoğumuzun da bildiği gibi; ciltte esneklik kaybı bu nedenle ciltte sarkma, nem kaybı, lekeler ve ince kırışıklıklar ve sonrasında kalıcı derin kırışıklıklar sıralanabilir. Bu olumsuzluklarla çoğumuz daha oluşmalarına fırsat vermeden önlem almak isteriz. Örneğin ben henüz bariz bir kırışıklık sorunum olmasa da yüz ve boyun bölgemde yeşil çayı ya da gül suyunu dondurarak hazırladığım buz kalıplarını gezdirmeyi, bunu da yer çekiminin tersi istikamette, yani aşağıdan yukarı doğru hareketlerle yapmayı çok severim. Yeşil çay güçlü bir antioksidandır bu nedenle özellikle yaşlanmaya etkisi de yapılan araştırmalarda kanıtlanmıştır. Ayrıca doğru nefes alma tekniklerinden derin nefes alma meditasyonu ile sters faktörü ile başa çıkabiliriz. Sadece yaşlanma sürecinde değil hayatımızın her döneminde göğsümüzün üst tarafından değil de alt tarafı dediğimiz diyafram bölgemizi şişirerek derin bir nefesi burnumuzdan alıp içimizden 3 e kadar sayıp nefesimizi tutup, gene yavaş yavaş 3 e kadar sayarak ağzımızdan nefesimizi verdiğimizde günlük stresten kurtulup akabinde de oksijenden daha kontrollü faydalanabiliriz böylece yaşlanma belirtilerinden biraz daha uzaklaşmış oluruz. Bunun haricinde hafta da bir defa cildime nem maskesi uygulamayı, sonrasında çeşitli doğal yağları özellikle kuşburnu ya da argan yağını  cildime tatbik etmeyi de oldukça faydalı bulduğum bir diğer yöntem. 
kozmetikpsikolojisi
Ayrıca kırışıklıklarla mücadelede botox ve estetik bazı operasyonlar da yapıldığını biliyoruz ama bu yöntemlere ben biraz karşıyım ve oldukça da pahalı buluyorum. Çünkü yaşlanma bir süreç ve bu süreci kabul etmemiz lazım. Psikolojik açıdan kendimle barışık olup, o zaman geldiğinde bu kırışıklıklarımla da mutlu olmayı bilmem gerek. Ama bu kırışıklık durumunu ne kadar erteleyebilirsem o kadar iyi. Bu noktada da size 1 dakika gibi kısa bir zamanda kırışıklıklar mücadele etmeye yarayan başka  etkili bir yöntemden bahsetmek istiyorum. Daha doğrusu bir yüz temizleme ve masaj etkili bir cihazdan, ismi FOREO LUNA 2.
LUNA 2
LUNA 2 ile 1 dakikada cildinize masaj yapabilirsiniz
Cildinize 1 dakika gibi kısa bir süre de masaj yaparak hem var olan hem de ileride oluşabilecek kırışıklıklara mücadelede kullanılıyor. FOREO LUNA 2 cihazım sadece bir defa şarj ediliyor ve aylarca şarjı bitmiyor. Bu nedenle sadece evinizde değil iş yerinizde seyahatlarınızda da yanınızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve anti-aging masaj yaparak cildimdeki gergin hissi aldığını, cildime yaptığı titreşimlele kan dolaşımımın hızlandığını böylece yüzüme tatlı bir pembeliğin ve sağlığın da gelemeye başladığını hissettim. Özellikle stresten yorgun düşmüş cildimi harika şekilde rahatlatıyor.  Günlük cilt bakımı rutinimde kullandığım nemlendiricim, serumum, az evvel de bahsettiğim doğal yağlarımın cildimin en alt katmanlarına kadar emilmesine yardım ediyor. Örneğin akşam cildimi makyajdan iyice arındırdıktan sonra uyumadan önce 1 dakika kadar FOREO LUNA 2 ile cildimi önce ön tarafı ile temizleyip, sonrasında da 1 dakika ile titreşimlerle uyarıp ardından az evvel bahsettiğim kuşburnu yağımı yüzüme uyguladığımda daha iyi emildiğini ve etkisini daha çok hissetmeye başladığımı fark ettim. Sizin de yaşlanma ile mücadelenizde bu ürünle tanışmanızı istedim. İlerleyen zamanlarda FOREO LUNA 2'nin kullanım alanları ve etkilerinden daha detaylı bahsedeceğim. O zamana kadar kendinize iyi bakın...Tekrar görüşmek dileğiyle ♡
Hoşçakalın..

17 yorum:

 1. Yeşil çay veya gül suyunu dondurup buz kalıplarını cilde gezdirmek güzel fikir. Doğal fikirler etkileyici geliyor. Hem de kolay.

  YanıtlayınSil
 2. bu aletleri çok merak ediyorum...

  YanıtlayınSil
 3. Gül suyunu tonik olarak kullanıyorum ama yeşil çay hiç aklıma gelmemişti :)

  YanıtlayınSil
 4. ben de salatalıkları rendeleyip buz kalıplarına koyuyorum Foreo da çok meak ettiğim bir ürün.Svgiler

  YanıtlayınSil
 5. ben de severek kullanıyorum :)

  YanıtlayınSil
 6. süper bir yazı olmuş, yaşlanma sürecini doğal bulmak ve buna karşı doğal yolları benimsemek konusunda size katılıyorum, ürünler de çok güzel:)

  YanıtlayınSil
 7. Ben de Japonya'da yeni yapılan bir araştırma notunu ekleyeyim. Her gün tarçını yemeklerde kullanmak yaşlanma belirtilerini geçiktirmekte ise yarıyor ��

  YanıtlayınSil
 8. paylaşım için sağol canım artık bende ne yazık ki anti-aging ürünler kullanma zamanına geldim:((((

  YanıtlayınSil
 9. Ben kore kremleri kullanıyorum . Çok memnunum. Bu aleti de merak ediyordum açıkçası. Deneyeceğim bende

  YanıtlayınSil
 10. Yeşil çay buzları fikrini deneyeceğim...

  YanıtlayınSil
 11. Ben yeşil çayı buzluğa atıp yorulan gözlerim için kullanıyorum göz çevresi şişmelerine iyi geliyor ve rahatlatıyor eminim yüz içinde iyi olacaktır.Teşekkürler canım.

  YanıtlayınSil
 12. Bu ürünü son günlerde çok görüyorum.

  YanıtlayınSil
 13. Sitenizi yeni fark ettim ve hemen takibe aldım, benim siteye de beklerim, geniş kitlelere yayılmak daima güzeldir...Selam ve Dua ile...

  www.insanadavet.blogspot.com

  YanıtlayınSil
 14. Ben bu yaşlanma konusunda çok uç örnekler gördüm o sebep kozmetiğe pek bel bağlamıyorum amma lakin bloğunuza gelince faydalı şeyler öğrenirim diyerekten takibe aldım. Ben de beklerim bebiş bloğuma ;) Sevgiler :)

  YanıtlayınSil

Whatsapp Butonu Yalnızca Mobil Cihazlarda Çalışır

ARAMAK İSTEDİĞİNİZ KELİMEYİ YAZIN VE ENTER TUŞUNA BASIN